Myynti

Pääkaupunkiseutu Helsinki, Espoo, Vantaa

Timo Tunturi

Aluepäällikkö

010 573 6407

timo.tunturi@areite.fi

Etelä-Suomi Varsinais-Suomi, Satakunta, Pirkanmaa, Häme, Kymenlaakso, Uusimaa

Ari Harilo

Aluepäällikkö

010 573 6406

ari.harilo@areite.fi

Itä- ja Pohjois-Suomi Etelä- ja Pohjois-Karjala, Etelä- ja Pohjois-Savo, Keski-Suomi, Pohjanmaa, Etelä- ja Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu, Lappi

Jere Kuivalainen

Aluepäällikkö

010 573 6403

jere.kuivalainen@areite.fi

Tuotanto

Mikko Hyttinen

Tuotantopäällikkö

010 573 6404

mikko.hyttinen@areite.fi

Lomalla 13.5.-8.7.2024. Timo Tunturi tuuraa 010 573 6407

Toimistot

areite toimistot
Helsinki

Esterinportti 1,
00240 Helsinki
09 586 0030

Tampere

Hämeenkatu 20A,
33200 Tampere

Joensuu

Jokikatu 7 LT2,
80220 Joensuu
013 6202 100

Kuopio

Puutarhakatu 9 B1,
70300 Kuopio
017 369 5050

Lappeenranta

Ainonkatu 7,
53100 Lappeenranta
05 626 0100

Oulu

Kasarmintie 23,
90130 Oulu
08 562 4600

Rovaniemi

Rovakatu 29,
96200 Rovaniemi
016 211 8500

Seinäjoki

Tiedekatu 2,
60320 Seinäjoki
06 428 8200

Asiakaspalvelu

Sähköposti

areite@areite.fi

Hallinto

Pasi Saloranta

Toimitusjohtaja

010 573 6405

pasi.saloranta@areite.fi

Harri Roine

Talouspäällikkö

050 346 1582

harri.roine@areite.fi

Tytti Käyhty-Nybo

Markkinointi

010 573 6402

tytti.kayhty-nybo@areite.fi

Rekry

Kiinnostaako rakentaminen, määrälaskenta tai Areite yrityksenä? Jos näin on, lähetä meille avoin työhakemus.